kaeblus

Kaeblus - 08. veebruar

Ta oli põlatud ja inimeste poolt hüljatud,
valude mees ja haigustega tuttav,
niisugune, kelle pealt silmad ära pööratakse:
ta oli põlatud ja me ei hoolinud temast. …
Ent teda haavati meie üleastumiste pärast,
löödi meie süütegude tõttu.

Jesaja 53:3, 5
 
Lapsepõlves juhtus, et teised lapsed vahel otsustasid, et kellelgi olid „täid“  ja kui siis see laps neid puudutas, võis ta ka saada endale „täid.“ See oli julm laste mäng, mille eesmärk oli kellegi teistsuguse põlu alla panemine.

Kaeblus - 07. veebruar

Neid, kes mind asjata vihkavad,
on enam kui juuksekarvu mu peas; …
Olen saanud oma vendadele võhivõõraks
ja tundmatuks oma ema lastele.

Psalm 69:5, 9

Me elame psalmisti itku. Me oleme kõige avalikumalt ja laiemalt vihatud inimesed maailmas. Mõelgem, kuidas see kahjustab meie hingeelu ja vaimu, isiklikult ja ühiselt!

Kaeblus - 12. veebruar

Ärgu kiusatav öelgu: "Jumal kiusab mind!" Sest Jumalat ei saa kiusata kurjaga, tema ise ei kiusa kedagi.

Jaakobus 1:13

Kunagi ma kirjutasin sketši loo põhjal, milles Jumal paneb proovile ühe piiblitegelase. See lõppes raadios ja televisioonis kuuldud tsiviilkaitsehäirete parodeerimisega: „See oli proov. Kui see oleks olnud tõeline häire…“

Kaeblus - 04. veebruar

Kuidas me võime laulda Issanda laulu võõral pinnal?

Psalm 137:4

Enamus meist ilmselt ei teadnud üles kasvades ühtki teist inimest, kes oli lesbi või gei. Või kui ka teadsime, siis täiskasvanud või meie kaaslased pidasid seda inimest imelikuks või veidrikuks. Kuidas me võisime laulda geilaulu heteromaal?

Kaeblus - 29. veebruar (1. märts)

"Kas sa usud seepärast, et sa oled mind näinud? Õndsad on need, kes ei näe, kuid usuvad."

Johannese 20:29

Kui inimesed ütlevad, et nad meid armastavad, tahame neid proovile panna suhtumisega „eks näita seda“. Aga isegi siis, kui nad näitavad oma tegudega, pole meil kindlat tõendit, et nende ajendiks on armastus. Siiski hakkab meis kasvama usk, et nende poolt öeldu on tõsi.

Kaeblus - 28. veebruar

"Ma usun, aita mind mu uskmatuses!"

Markuse 9:24

Kui mu isale sai selgeks, et tema vähk on surmav, rääkisime surmast. Minu isa tunnustas mind täielikult, kuid ta oli ka fundamentalistlik baptist, väga kindel oma usus, aktiivne kirikus ja aus ning suuremeelne oma tegudes. Mis mind selle mehe puhul, kes oli nii sügavalt oma usus veendunud, kõige rohkem liigutas, oli see, et ta võis avatult jagada oma kahtlusi. See tegi tema usu minu jaoks palju tõelisemaks. See ei olnud mõtlematu mugandumine, see oli siiras ja inimlik.

Kaeblus - 27. veebruar

Nõnda ärgu olgu teie seas, vaid kes iganes teie seas tahab saada suureks, olgu teie teenija.

Markuse 10:43

Kuidas sai kirik, mille asutaja nõnda ütles, nii hierarhiliseks? Paavstide, piiskoppide, vanemate, preestrite kirik – kus on teenijad? Diakonid on kõige lähemal. Nende nimi tuleb kreekakeelsest sõnast teenimise kohta, mis sõnasõnalt tähendab „lauale ette kandma“. Gei kelnerid ja lesbidest pitsavedajad on ehk rohkem seda, mida Jeesus mõtles.

Kaeblus - 26. veebruar

„Tõesti, ma ütlen teile, kes iganes Jumala riiki vastu ei võta nagu laps, ei saa sinna."

Markuse 10:15

Hiljuti sain ma oma esimese kiriku suvelaagri kogemuse. Tundsin nostalgiat selle lapsepõlvekogemuse järele, millest olin ilma jäänud, koguni kurvalt meenutades oma kallima jumalaotsinguid sellistes laagrites. Seal sai ta oma esimese seksuaalse kogemuse teise poisiga, kuid ta kartis, et see lahutab teda Jumalast. Mul ei olnud kunagi nooruses kellegagi seksuaalkogemusi ja ma kasvasin üles üksildasena oma ihaldustes.

Kaeblus - 25. veebruar

Siiski uskus ka palju ülemaid temasse, kuid nad ei tunnistanud seda variseride pärast, et neid ei heidetaks kogudusest välja, sest nad eelistasid inimeste tunnustust Jumala tunnustusele.

Johannese 12:42-43

Ei, see pole viga. Lihtsam on kuulata pühakirja, mis käib teiste, mitte meie endi kohta. Nii saab eilsest pühakirjast teistele tänane pühakiri meile.

Kaeblus - 24. veebruar

Siiski uskus ka palju ülemaid temasse, kuid nad ei tunnistanud seda variseride pärast, et neid ei heidetaks kogudusest välja, sest nad eelistasid inimeste tunnustust Jumala tunnustusele.

Johannese 12:42-43

Üks ülemaalise kirikukogu saadik ütles mulle kord, et ta toetab lesbide ja geide ordinatsiooni, kuid tunneb end sunnituna hääletama vastu, sest see, kuidas ta hääletab, jõuaks tagasi tema kogudusse. Üks vaimulik ütles kunagi, et ta toetab meid, kuid hääletab vastu, sest ta arvab, et meie küsimus ajaks kiriku lõhki. Üks äsja valitud kirikujuht (moderaator) ütles kord, et ta nimetaks mind asemoderaatoriks, kuid ta oli otsimas uut kogudust ja kartis, et see rikuks tema šansid.