Kaeblus - 08. veebruar

Ta oli põlatud ja inimeste poolt hüljatud,
valude mees ja haigustega tuttav,
niisugune, kelle pealt silmad ära pööratakse:
ta oli põlatud ja me ei hoolinud temast. …
Ent teda haavati meie üleastumiste pärast,
löödi meie süütegude tõttu.

Jesaja 53:3, 5
 
Lapsepõlves juhtus, et teised lapsed vahel otsustasid, et kellelgi olid „täid“  ja kui siis see laps neid puudutas, võis ta ka saada endale „täid.“ See oli julm laste mäng, mille eesmärk oli kellegi teistsuguse põlu alla panemine.
 
Mul oli selle mängu ohvritest alati kahju ja ma pea alati sõbrunesin nendega, ilmselt seetõttu, et keegi ei teadnud, et mul olid ka täid. Kooli kokkutulekul avastasin ma rõõmuga, et ühel neist, kel olid täid, oli nüüd oma tarkvarafirma!
 
Täiskasvanud ei ole vähem julmad kui lapsed, ainult kavalamad. Paljud on otsustanud, et neil, kes seksuaalselt erinevad, on täid. Just nii nagu lapsepõlves, kõneleb otsustus rohkem otsustajast, kui nendest, kelle kohta otsustatakse. See paljastab nende oma ebakindluse seksuaalsuse suhtes.
 
„Kannatav sulane,“ keda Jesaja kirjeldab, kannab sama saatust. Pole midagi imestada, et varakristlased samastasid Jeesuse selle sulasega. Jeesusel olid täid suurel määral.

Andesta meile, Jumal, kui me haavame teisi oma puudulikkuse tõttu. Tee meid terveks, kui me oleme löödud teiste ebakindluse pärast.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994