Kaeblus - 29. veebruar (1. märts)

"Kas sa usud seepärast, et sa oled mind näinud? Õndsad on need, kes ei näe, kuid usuvad."

Johannese 20:29

Kui inimesed ütlevad, et nad meid armastavad, tahame neid proovile panna suhtumisega „eks näita seda“. Aga isegi siis, kui nad näitavad oma tegudega, pole meil kindlat tõendit, et nende ajendiks on armastus. Siiski hakkab meis kasvama usk, et nende poolt öeldu on tõsi.

Kui inimesed ütlevad meie kohta, et nad „vihkavad pattu, kuid armastavad patust,“ on meil põhjendatud kahtlused nende armastuse suhtes. Me teame, et armastus ei või tähendada, et vihatakse meie soovi armastada ja olla armastatud. Ma kahtleme, kas on ikka tõsi, mis nad ütlevad.

Me ei saa kindlalt tõestada ei seda, et kallim meid armastab ega ka seda, et usuline konservatiiv meid vihkab. Siiski sõltub meie vaimulik heaolu meie määratlusest selle kohta, kuidas näeb välja tõeline armastus. Selleks võib vaja minna ususammu meie endi mõistmises.

Meie vaimulik heaolu sõltub ka sellest, kuidas me mõistame, mis on elu ja mis mitte. Kas meie usk pakub meile elu? Kas Piibel ikka kõneleb meiega? Kas Kristus on ikka kohal meie maailmas? Jällegi on küsimus usus ja mitte faktides, sest ülestõusmine ilmutati vaid ustavatele.

Toomas kahtles ja uskus siis, sest ta nägi. Meie oleme need, kellele Jeesus tookord ütles: „Õndsad on need, kes ei näe ja siiski usuvad.“

Lase meil kasvada usus sinu ligiolekusse meie maailmas, Kristus Jeesus.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994