Kaeblus - 26. veebruar

„Tõesti, ma ütlen teile, kes iganes Jumala riiki vastu ei võta nagu laps, ei saa sinna."

Markuse 10:15

Hiljuti sain ma oma esimese kiriku suvelaagri kogemuse. Tundsin nostalgiat selle lapsepõlvekogemuse järele, millest olin ilma jäänud, koguni kurvalt meenutades oma kallima jumalaotsinguid sellistes laagrites. Seal sai ta oma esimese seksuaalse kogemuse teise poisiga, kuid ta kartis, et see lahutab teda Jumalast. Mul ei olnud kunagi nooruses kellegagi seksuaalkogemusi ja ma kasvasin üles üksildasena oma ihaldustes.

Praegu räägitakse palju, kuidas halb, mida me teeme hilisemas elus, kasvab välja negatiivsetest lapsepõlvekogemustest. Kuid palju head, mida me teeme, võib samuti välja kasvada meie oma lapsepõlve vaesusest. Ma teen, mida teen, et mõnel teisel geilapsel oleks kunagi kergem.

Eileen Lindner Kirikute Rahvusnõukogust (National Council of Churches) kõneles minu kiriku suvelaagris lastest, kes elavad silla all Brasiilia linnas. Vanim, ise ka laps, oli öelnud: „Täna tuleb meil hankida oma pesamunale kingad.“ Lindner imestas, kuidas keegi ilma kodu ja vanemateta võib õppida niimoodi hoolitsema kõige noorema lapse eest kambas. Võib-olla oli vastus tema oma lapsepõlve vaesuses.

Jeesus ütles, et väike laps juhatab meid. See võib olla laps meie sees, kes teab, mida tähendab ilmaolek ja püüab täita vajakut.

Ärata laps meie sees, Jeesus, märkama, mis maailmas on puudu ja „hankima oma pesamunadele kingad.“

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994