Osadus - 02. oktoober

Üks ihu ja üks vaim, nagu te olete ka kutsutud üheks lootuseks oma kutsumise poolest; üks Issand, üks usk, üks ristimine, üks Jumal ja kõikide Isa, kes on kõikide üle ja kõikide läbi ja kõikide sees.

Efeslastele 4:4-6

Baptisti kirik, kus ma üles kasvasin, külvas katoliikluse-vastast hoiakut. Mu ema luges siiski katoliiklikke autoreid, keda talle olid tutvustanud nunnad, hoolitsedes tema ema eest katoliku haiglas. Keskkooli ajal käisin ma oma katoliiklasest sõbra kirikus. Kui koos tema perega sinna sõitsime, osutas sõbra ema protestantlikule kirikule, öeldes: „Me kõik teenime sama Jumalat, lihtsalt eri viisidel.“

Kui oikumeenilised me seminaris ka olime, kirikute erinevused jäid meile, tõsimeelsetele noortele fanaatikutele, siiski olulisteks. Pärast seminari kohtasin inimesi, kes liikusid kirikust kirikusse rohkem asukoha ja pakutud tegevuse kui teoloogia tõttu, ja ma mõtlesin, kas eraldatus oli vaid kiriku juhtimise tagajärg.

Sellise eraldatuse tõttu pole Rahvuslik Kirikute Nõukogu (National Council of Churches) kunagi pühitsenud koos armulauda – kuni nad tegid seda külastades San Francisco Metropolitan Community Church kogudust (valdavalt geide ja lesbide kirik USAs). MCC tunnistas seega, kuidas tema liikmed, kes olid pärit erinevatest traditsioonidest, suutsid sulanduda üheks osaduskonnaks. Nõukogu oli aga siiski lõpuks MCC oma liikmeks võtmise vastu!

Andesta meile, Jumal, Kristuse ihu vigasena pidamine. Tervenda meid.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994