Kaeblus - 24. veebruar

Siiski uskus ka palju ülemaid temasse, kuid nad ei tunnistanud seda variseride pärast, et neid ei heidetaks kogudusest välja, sest nad eelistasid inimeste tunnustust Jumala tunnustusele.

Johannese 12:42-43

Üks ülemaalise kirikukogu saadik ütles mulle kord, et ta toetab lesbide ja geide ordinatsiooni, kuid tunneb end sunnituna hääletama vastu, sest see, kuidas ta hääletab, jõuaks tagasi tema kogudusse. Üks vaimulik ütles kunagi, et ta toetab meid, kuid hääletab vastu, sest ta arvab, et meie küsimus ajaks kiriku lõhki. Üks äsja valitud kirikujuht (moderaator) ütles kord, et ta nimetaks mind asemoderaatoriks, kuid ta oli otsimas uut kogudust ja kartis, et see rikuks tema šansid.
 
Johannese järgi Jeesuse kinnivõtmise, tema üle kohtupidamise ja tema ristilöömise ajal uskusid paljud temasse, kuid ei öelnud seda hirmust usuliste konservatiivide ees, kes võinuks neid sünagoogist välja visata. Võib-olla oleksid nad ära hoidnud tema surma.
 
Vastupanu lesbidele ja geidele nii kirikus kui ka kultuuris pole tingitud lihtsalt sellest, et usulised konservatiivid on meie vastu. Põhjus on ka selles, et paljud, kes meid toetavad, ei taha oma arvamust avaldades riskeerida oma mainega.

Anna väge ja julgust neile, kes meisse usuvad, tulla välja oma kappidest.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994