Kaeblus - 25. veebruar

Siiski uskus ka palju ülemaid temasse, kuid nad ei tunnistanud seda variseride pärast, et neid ei heidetaks kogudusest välja, sest nad eelistasid inimeste tunnustust Jumala tunnustusele.

Johannese 12:42-43

Ei, see pole viga. Lihtsam on kuulata pühakirja, mis käib teiste, mitte meie endi kohta. Nii saab eilsest pühakirjast teistele tänane pühakiri meile.

Seda mõtiskluste raamatut ette valmistasin olin ma geikruiisil. Kui veidralt ma tundsin end laevatekil koos ridade kaupa päikesekummardajatega, uurides Piiblit, leidmaks salme päevamõtisklusteks! Veel veidramalt alasti rannal Mykonosel! Ma kartsin, et keegi võib näha Piiblit ja mul tuleb võib-olla tegeleda nende põlguse ja vaenulikkusega. Siin tahtsin ma paljastada oma keha, kuid mitte oma vaimulikkust!

Paljud meie kogukonnas ja paljud meie juhtidest usuvad Jumalasse ja Jeesusesse. Kuna seda võidakse mitte pidada poliitiliselt korrektseks või sotsiaalselt aktsepteerituks, on paljud vait, kartes tõrjutust. Me armastame inimeste tunnustust enam Jumala tunnustusest.

Anna väge ja julgust neile, kes sinusse usuvad, Jumal, olla sinuga nagu sina oled meiega Kristuses Jeesuses.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994