Kutsumine - 22. september

Armuandides on küll erinevusi, aga Vaim on seesama.

1. kiri korintlastele 12:4

Kõigil meil ei ole sõjakate protestijate iseloomu. Kõigil meil ei ole lähihooldaja hingelist tugevust. Kõigil meil ei ole lesbi- või geikogemusest kõnelemise või kirjutamise võimet. Kõigil meil ei ole geikogukonna keskustele või lesbiorganisatsioonidele heldeks annetamiseks rahalisi võimalusi.

Kuid meil kõigil on võime midagi teha tegemata jätmise asemel. See võib olla midagi nii lihtsat nagu komitees töötamine, tuluõhtuks küpsetamine, pride-festivaliks kioski ehitamine või paraadi turvamine. Meil kõigil ande jagamiseks.

Kaks lähedast kristlikku sõpra hakkasid vaidlema geiõiguste demonstratsiooni üle. Üks tundis, et teine ei täitnud oma kohust, kui ta ei olnud seal eesliinil. Teine juhatas vabatahtlikke geikeskuses ja tundis, et see oli tema kutsumus. Lahkarvamus katkestas nende sõpruse mitmeks kuuks.

Meie kogukonnas on mitmesuguseid ande, kuid sama Vaim innustab neid kõiki. Iseenda ja üksteise üles kutsumine võib olla vajalik, kuid kellelgi meist pole õigust ette kirjutada, milline peaks olema teise panus.

Täname sind, Püha Jumal, selle eest, et sa pühitsed ande, mis me asetame oma kogukonna vabastamise altarile.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994