Kutsumine - 21. september

Mitte, et te olete suurim kõigist rahvaist, ei ole Issand teid eelistanud ja valinud, ei, te olete ju väikseim kõigist rahvaist, vaid sellepärast et Issand teid armastas.

5. Moosese raamat 7:7-8

Geid ja lesbid on vähemus. Lesbid ise tunduvad olevat vähemuses geikogukonnas. Lesbi- ja geikristlased on siiski väiksem vähemus. Lesbi- ja geipresbüterlased, -baptistid, -katoliiklased, -metodistid ja teised on vähemused vähemustes. Me ei saa kuidagi ette kujutada, et Jumal on meid valinud, sest me oleme suured või vägevad või mõjukad.

Kuid Jumal kasutab vähemusi. Iisraellaste rahvuslik jumalus oli kõigi rahvaste Jumal, seega tuli Iisraelil olla „rahvaile valguseks“ (Jeaja 42:6). Kristlased olid vähemussekt juudiusus, ent siiski kutsutud kuulutama Kristust kõigile rahvastele (Matteuse 28:19).

Jumal armastab peksupoisse. Sellepärast me armastame Jumalat. Jumal on meiega, meie poolt ja innustab meid edasi. Enamuskultuurile, geikogukonnale, kirikule me võime tunduda kõige madalama reitinguga meeskond. Kuid Jumala jaoks oleme me teel maailmamesitrivõistlustele.

Innusta meid edasi, armas Jumal! Sinna anddad meile kindluse, et oleme võitjad!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994