Kutsumine - 07. september

"Kes on Issanda poolt, tulgu minu juurde!"

2. Moosese raamat 32:26

Mis tekstis järgneb, on ajaloo veriseim läkitamine. Aaron oli rahva „valla päästnud“ (32:25) ja Mooses kutsus inimesi, kes teeniksid Jumalat. Leevi pojad kogunesid ja Mooses andis neile korralduse: "Igaüks pangu oma mõõk vööle! Käige edasi ja tagasi leeri väravast väravani ja tapke igaüks, olgu see ka oma vend, sõber või sugulane!" (32:27). Kui see oli tehtud, teatas Mooses: "Nad täitsid täna oma käed Issandale“ (32:29).

See kummaline episood usurahva ajaloost võib olla välja ütlemata piibellik alus kirikute juhtkondade poolt korraldatud perioodilistele veresaunadele! Meie oleme sageli nende patuoinad. „Homoseksuaalsus on põhjus, miks kirikus pole üksmeelt,“ ütlevad mõned. Teised teatavad: „Kiriku rahu, ühtsus ja puhtus sõltuvad sellest, kas me saame lahti homoseksuaalidest.“

Kõigil, kes on vaimulikus ametis kirikutes, kes meid vastu ei võta, on käed verised. Tundlikumad ja teadlikumad nende seas on sellest teadlikud ja töötavad muutuse nimel.

Püha Jumal, me palume päeva eest, mil vaimulik amet pole enam vägivaldne ning alatu väljaarvamine kirikutes, kes meid tõrjuvad.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994