Kutsumine - 05. september

"Häda mulle, sest ma olen kadunud! Sellepärast et ma olen roojane mees huultelt ja elan roojaste huultega rahva keskel; sellepärast et mu silmad on näinud kuningat, vägede Issandat."

Jesaja 6:5

Mul oli kallim, kes kuidagi ei suutnud siduda spirituaalsust ja seksuaalsust. Ta kuulas mu jutlust pühapäeva hommikul ja nautis pidutsemist koos minuga pühapäeva õhtul. Kuid teda häiris, et needsamad huuled, mis kuulutasid Jumala sõna, võisid juua õlut või suudelda teda.

Tema harras austus Jumala sõna vastu oli kohane. Jesaja tundis seda hardust oma kutsumises, sest ta teadis, et on nii surelik kui patune. Seerav, teatud liiki ingel, puudutas tema huuli tulise söega altarilt, et teda puhtaks teha. Jumal küsis: "Keda ma läkitan? Kes meilt läheks?" Ja Jesaja ütles: "Vaata, siin ma olen, läkita mind!" (6:8).

Ka mina olen ebapuhaste huultega inimene. Ma tean seda alati, kui ma ütlen midagi haavavat või vastikut. Kuid õlle joomine ja kellegi suudlemine ei rüveta neid ega kedagi teist. Oluline on see, mis neist välja läheb.

Armusuhetes tuleb meil olla ettevaatlik, mitte pidades ebapuhtaks seda, mida Jumal on pidanud puhtaks.

Siin me oleme, Issand, läkita meid!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994