Pühadus - 29. august

Valmistage endile päästet kartuse ja värinaga! Sest Jumal on see, kes teis tegutseb, et te tahate ja toimite tema hea nõu kohaselt.

Filiplastele 2:12-13

Meie vastaste patroneeriv „koorma kandmine meie hingede pärast“ on sageli tüütu. Kas nad ei taipa, et tegu on meie hingedega, ja seepärast oleme hoopis meie valmistunud oma päästeks alandlikult vägeva Jumala ees?

Raamatus „Ebatavaline kutsumus“ (Uncommon Calling) kirjeldasin ma, kuidas Huck Finn valmistus oma päästeks kartuse ja „värinaga.“ Keset reisi mööda Mississppi jõge veenis tema sisetunne teda, et ärajooksnud orja aitamine oli vale. Pühapäevakool oli teda paremini õpetanud. Nii kirjutas ta kirja Jim’i omanikule ja tundis „patust täitsa puhtaks pestuna.“ Siis meenutas ta, kuidas Jim päästis tema elu, kuidas ta hoolitses tema eest haiguse ajal, kuidas ta lasi teda parve peal sisse magada, kuidas ta oli kutsunud teda kalliks ja hoolitsenud tema eest ning teinud kõik, mis ta tema heaks teha sai. Huck vaatas kirja, mõtles Jim’ist ja tõmbas selle lõhki, öeldes: „Hea küll, eks ma lähen siis põrgusse!“

Vahel innustatuna kallimast nagu Kim, langetame me kõik Huck Finni otsuseid teha seda, mis on õige, isegi kui see läheb risti vastu meie usulise kasvatusega. Me peame usaldama, et Jumal meis tegutseb, ja et Jumala arm on küllaldane juhul, kui me eksime.

Jumal, anna mulle armu võtta riske sinu riigi pärast!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994