Pühadus - 30. august

"Mispärast peab nüüd teise sisetunne minu vabaduse suhtes olema määrav?
Kui mina seda tänuga vastu võtan, miks mind siis teotatakse selle pärast, mille eest ma tänan?"

1. korintlastele 10:30

Mööndavasti kirjutas apostel Paulus seda ühtaegu soovitades hoolivust, et vabastatud kristlastena meie käitumine ei haavaks nende sisetunnet, kes pole nii vabad. See on paraku tõde, mille peame lesbi ja geikristlastena kirjutama oma südamesse.

Jalutades oma kallimaga pargis märkasin heteroseksuaalset paari jalutamas teineteise käevangus. Soovist teha sedasama oma kallimaga sähvatanud õrn vihavälk tõi meelde paljud korrad, mil peame vaos hoidma oma impulsse teha seda, mis on meie jaoks loomulik.

Minu kallim ja mina otsime kirikut uues linnas ning me oleme otsustanud, et see peab olema kirik, kus me tunneme end hästi käest kinni hoides või ümbert kinni hoides.

Meil on vaja rohkem endiga uhkeldada. Kuitahes palju me seda teeme, ei saa me kunagi ligilähedalegi sagedusele, millega heterod uhkeldavad oma seksuaalsusega ühiskonnas ja kirikus.

Ja meil tuleb tänada Jumalat lesbilise armastuse ja geiarmastuse eest, sest on sünnis tänada Jumalat selle anni eest ning see toimib meenutusena selle kohta, et meie armastus on püha.

Tänu sulle armastuse eest, mille nime ei söandata mainida palves! Me õnnistame seda ja nimetame seda pühaks.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994