Pühadus - 28. august

Ta muutis kehtetuks käskude Seaduse, et luua eneses need kaks üheksainsaks uueks inimeseks, tehes rahu, ning et lepitada Jumalaga mõlemad ühesainsas ihus risti kaudu, surmates risti peal vaenu.

Efeslastele 2:15-16

Paulus kirjutas paganatest ja juutidest kui üheks tehtuist Kristuses Jeesuses, kuid ta oleks võinud kirjutada ka geidest ja heterotest. Kohustusliku heteroseksuaalsuse käsk on tehtud kehtetuks, sest Jumala armu läbi Jeesuses Kristuses oleme me lepitatud Jumala ning üksteisega.

Varem mainitud vaenulikkuse lahutav müür on maha rebitud. See oli templimüür, mis eraldas juutide osa paganate osast. Meie lahutav vaenulikkuse müür on kapi sein.

Pühadus ja harmoonia. Paulus muretses tolle pühaduse pärast selles oma kirjas Efesose kogudesele. Paganate ja juutide, ümberlõigatute ja ümberlõikamatute segunemine oli algkiriku terviklikkuse seisukohast otsustav.

Inimesed ütlevad vahel, et homoseksuaalsus lõhestab kiriku. Tegelikult on hoopis tõenäolisemalt lõhe põhjuseks homofoobia. Kristusele vaatamine aitab meil üle saada iidsest hirmust ja vaenust. Sest Kristus on „meie rahu“ ja meie ühtsus (2:14).

Kristus Jeesus, nagu sa oled teinud varem, ühenda meid oma ristiga ja oma oma rahuga.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994