Pühadus - 10. august

Siis ütles Saamuel: "Ons Issandal sama hea meel põletus- ja tapaohvreist kui Issanda hääle kuuldavõtmisest? Vaata, sõnakuulmine on parem kui tapaohver.

1. Saamueli 15:22

Minu patukahetsus on tunduvalt suurem koorem võrreldes kohe õige teo tegemisega. Eelkõige pean ma toime tulema kahju saanud minapildiga. Ma tunnistan Jumalale ja palun parimat. Ma heastan kõigile, kellele ma olen võinud haiget teha. Ma teen korda, mida on võimalik korda teha. Ma püüan õppida sellest kogemusest. Ma lähen oma eluga edasi, kuid ma soovin, et saaksin seda teha olematuks ja ma mõtlen, kui palju parem olnuks jätta see tegemata. Pärast kõike seda tüli imestan ma, miks ma patustan.

Kuid ma olen tänulik, et mul on Jumal, kui ma seda teen.

Üks lesbi, kes oli narko- ja alkoholisõltuvuses, ütles mulle kord, et ta sooviks, et tal oleks usk. Ta tahtis nii väga, et tal oleks Kõrgem Jõud, et usaldada, uskuda ja andeks anda. Varem oli ta pidanud religiooni karguks inimestele, kes ei tahtnud võtta vastutust oma elu eest, kuid nüüd nägi ta seda kui vabastust.

Paljude aastate jooksul pärast meie kõnelust olen ma taibanud, et spirituaalsus on tegelikult neile, kes tahavad võtta vastustust oma elu eest.

Armuline Jumal, tänu sulle andeksandmise eest, mis meid eraldab, mis teeb meid terveks ja pühaks.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994