Pühadus - 11. august

Tema on andnud sulle teada, inimene,mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga?

Miika 6:8

Paljud konfessioonid nimetavad nii homoseksuaalsust kui homofoobiat patuks, kuid keelavad ainult nende ordineerimise, kes praktiseerivad homoseksuaalsuse pattu. Nende poliitika vasturääkivus ilmutab, et nende eesmärk on diskrimineerimine, mitte pühadus.

Asjad ei pruugi muutuda kiiresti. Kirikuloolane Martin Marty on täheldanud, et kirik kui institutsioon saab iga aastaga üha enama kallutatud parempoolsusse suurel määral üheainsa nähtuse tõttu. Kui konservatiivid tulevad võimule, raiuvad nad armutult progressiivset juhtkonda. Kui liberaalid tulevad võimule, nad kalduvad lubama konservatiivsel juhtkonnal jääda kohale.

Pühadus tähendab eraldatust ümbritsevast kultuurist, olla kõrvale pandud püha eesmargi jaoks. See, mis on valesti kirikuga, pole üldse erandlik – lisaks kõigele nõuab eraldiolemine piire uskumise ja tegutsemise vahel. Vale on see, et nad arvavad välja valesid käitumisi. Geide ja lesbide väljaarvamise asemel tuleks välja arvata ebaõiglane, ebasõbralik ja ennasttäis käitumine.

Me võime puhastada kiriku, tehes selgeks, et õiglus, sõbralikkus ja alandlikkus saavad liikmelisuse ja juhtimise kriteeriumideks mitte seksuaalne orientatsion.

Puhasta oma kirik ebapühadest ja ebaõiglastest tegevustest, Sa Püha.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994