Vabastus - 10. juuni

Ja sündis, et niikaua kui Mooses hoidis oma käe ülal, oli Iisrael võidukas, aga kui ta laskis oma käe vajuda, oli Amalek võidukas. Aga kui Moosese käed väsisid, siis nad võtsid kivi, asetasid selle temale alla ja ta istus selle peale ning Aaron ja Huur toetasid tema käsi.

2. Moosese raamat 17:11-12

Kui ma juhatasin gei- ja lesbikristlaste retriiti, andis üks ärimees mulle oma visiitkaardi. Selle tagaküljele oli kleebitud lendava haneparve pilt ja ma küsisin, mida see tähendab. Ta ütles, et nende korporatsioon oli valinud selle oma koostöö sümboliks.

Siis ta selgitas, kuidas haned teevad koostööd. Nad lendavad V-kujulises parves, vähendades aerodünaamiliselt vastutuule jõudu. Teised häälitsevad julgustamaks juhti. Nad juhivad kordamööda, et pingutust jagada. Kui üks jääb haigeks, siis kaks hane lendavad temaga madalal, kuni ta nad suudavad taas parvega ühineda. Kui kaks parve kohtuvad, ühinevad nad suuremaks V-kujuliseks parveks selle asemel, et hakata võistlema.

Ma mõtlesin, miks meie nii hästi ti tee koostööd. Iona kloostris Šotimaa rannikul sain ma teada, et Püha Vaimu muistne keldi sümbol on metshani. See tähendab, et Vaim aitab meid niimoodi koostööd teha.

Kui Mooses tõstis käed lahingus, siis hakkas Iisrael võitma. Kui ta oma käed alla lasi, paistis Amalek olevat võidukas. Kui Aaron ja Huur ning Moses töötasid koos, tõstes oma käsi õnnistamiseks, töötasid nad koos võidu nimel.

Vabastuseks tuleb meil teha vähemalt sama.

Ma tõstan õnnistamiseks käed kogu töö peale meie vabastuse eest!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994