Vabastus - 14. juuni

„Hõlpsam on kaamelil minna läbi nõelasilma kui rikkal minna Jumala riiki!"

Markuse evangeelium 10:25

Nõelasilmaks hüüti üht Jeruusalemma linnamüüri väravat, mis oli nii väike, et koorem tuli kaameli seljast maha laadida, et ta sellest läbi mahuks. Jeesuse ajal (nagu tänapäevalgi) mõeldi, et rikkus võib vabastada inimese täitma oma kohustusi Jumala ees, kuid Jeesus ei olnud nii naiivne. Ta teadis, et rikkus teenib üsna kergesti meie madalamat loomust.

Raha pole ainuke rikkus, mis piirab meie jõudmist vabadusse. Üks lugu jutustab professorist, kes tahtis õppida zeni õpetaja juures. Müstik kutsus ta teed jooma ja kui ta oli täitnud tassi, jätkas valamist. „Stopp!“ hüüdis professor, „Rohkem ei mahu sisse!“ „Nagu see tass,“ vastas õpetaja, „oled ka sina täis oma ideid ja mõttekäike. Kõigepealt tühjenda oma tass, et õppida zeni.“

Jeesus ütles rikkale noormehele: "Üks asi puudub sul. Mine müü kõik, mis sul on,
ja anna vaestele, ja sul on aare taevas, ning tule järgne mulle!" (Markuse 10:21). Salm ütleb, et Jeesus „tundis armastust ta vastu,“ aga tema lahkus rõhutuna.

Meil on palju usulist pagasit. Me kanname palju seksuaalset lasti. Me oleme täis vaimulikke eelarvamusi. Jeesus kutsub meid kõike maha panema ja tühjendama end tema järgimiseks.

Vabasta mind sinu järgimiseks, Jeesus. Saagu üheskoos kõik, kes on „rikkad,“ minna sinu järel vabadusse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994