Vabastus - 09. juuni

"Kui te jääte minu sõnasse, siis te olete tõesti minu jüngrid ning tunnetate tõde, ja tõde vabastab teid."

Johannese evangeelium 8:31

Jeesuseaegsed variserid nagu ka meie aja ennasttäis variserid, olid väga evangeelsed. Ses mõttes, et nad otsisid innukalt juudiusku pöördujaid, täpselt nagu meie kaasaegsed evangeelsed kristlased püüavad tänapäeval agaralt pöördujaid.

Jeesus aga oli kriitiline nende suhtes, kes uskusid, et nad võivad pääseda Moosese käsu järgimise tõttu. Ta süüdistas varisere selles, et nad teevad pöördunust „põrgulise, kahevõrra niisuguse, kui (nad) ise“, pannes nende peale käsu koorma. Me oleme näinud lesbiõdesid ja ja geivendi samuti koormatuna heade kavatsustega geivastaste kristlaste poolt.

Tänases kirjakohas Johannese evangeeliumist pöördus Jeesus tänapäeva käsumeelsete evangelikaalide poole. Täielikult lunastav tõde on Jumala suuremeelne armastus. Selle tõttu on Jeesuse järgijate koorem kerge nagu Jeesuse kutses: „Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! Võtke enda peale minu ike ja õppige minult, sest mina olen tasane ja südamelt alandlik ja te leiate hingamise oma hingedele, sest minu ike on hea ja minu koorem on kerge!"

Jeesus, võta minult ära mu koorem ja anna mulle hingamist.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994