Kogukond - 17. mai

Muiste te polnud rahvas, nüüd aga olete Jumala rahvas, teie, kelle peale polnud halastatud, nüüd aga on.

Peetruse 1. kiri 2:10

Peetruse esimene kiri on saadetud „võõrastele ja pagulastele.“ Kristlus äratas huvi kõigepealt vaestele, kel polnud midagi muud kui võita, võttes omaks usku, mis tõotas riiki, milles nad olid pärijad. Peetruse esimese kirja autor hävitab sellise usu varjatud poliitilise sõnumi, kutsudes teotavate isandate orjasid ja uskmatute meeste naisi kannatama nagu Kristus, lootuses neid pöörata.

Lesbi- ja geikristlased on tõenäoliselt altimad mõistma kontseptsiooni, mille järgi muiste me polnud rahvas, aga nüüd oleme Jumala rahvas ja tunneme rõõmu Jumala halastusest. Enamus meist on väsinud kannatusest, ükskõik kui lunastavast. Me tahame pühitseda.

Nähes AIDSi Vaipa Washington DCs mõistsin ma, et meie kogukond polnud rahul kõvade hallide hauakividega meie surnute mälestuseks; me tahame sooje, värvilisi vaibatükke meie elu pühitsemiseks. Kui ma saabusin 1993. aasta Marsile Washingtoni, ei sümboliseerinud kaeblemine ja viha meie poliitilise jõu näitamist, pigem ilmutasid naeratused ja solidaarsus veendumust.

Sest nüüd me oleme rahvas, kes tunneb rõõmu Jumala armust.

Armas Jumal, keegi ei tunne kirkust, mida me oleme näinud! Me oleme tõesti rõõmus (gay) rahvahulk! Au ja kiitus! Halleluuja!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994