Kogukond - 18. mai

Aga ma jätan su keskele alles vaese ja viletsa rahva.

Sefanja 3:12

Meie enesekindlus kogukonnana ei takista meid olemast „alandlik ja tasane“ usurahva jäänus.

Howard Warren on Indianapolise AIDSi agentuuri hingehoiu juhataja ja presbüterlaste ACT UP (AIDS Coalition to Unleash Power – AIDSi koalitsoon jõu vallandamiseks) asutaja. Ta on armas vanem valgete juustega härrasmees, kes on väljakutsuvalt gei ja HIV-positiivne. Ta segas vahele üleriikliku kirikuassamblee komitee koosolekul, kui üks mees väitis, et homoseksuaalid on levitanud AIDSi Aafrikasse. „See on vale!“ hüüdis Howard. Juhataja ähvardas teda välja saata. „Kas te kavatsete jätkata segamist?“ küsis ta.

„Kui see mees jätkab valetamist, siis küll!“ kuulutas Howard. Kõigi meie õnneks, kes muretsesid Howardi turvalisuse pärast, see mees rohkem ei valetanud.

Hiljem Howard ise tunnistas, kui solvav oli kogeda ajapiiri meie ettekandele, kuna meil on nii vähe ligipääsu kiriku otsusetegemistele. Kui tema aeg sai täis, katkestas juhataja teda tagasihoidlikult. Howard jätkas teda kuulamata ja ta tundus kartvat, et Howard ei lahkugi puldist. Ta kordas ja Howard ütles: „Ahah?“ Juhataja ütles „Teie aeg on läbi.“ „Ah nii, hästi,“ ütles ta peaaegu alandlikult, „ma tänan teid teie aja eest.“

Ma muigasin. Kuigi me oleme uhked ja vaprad inimesed, oleme me südames inimesed, kes on alandlikud ja leebed.

Me pühitseme oma kogukonna vaimustatud ja leebet hinge.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994