Kogukond - 16. mai

„Ärgu võtku teie võiduandi ükski, kes asjata oma lihalikus mõistuses hoopleb.“

Koloslastele 2:18

Seminaris oli ühel sõbral John McNeill’i tollal alles äsja ilmunud raamat „Kirik ja homoseksuaalsus“ (The Church and the Homosexual). Ta tõi selle söögisaali ja pani laua peale seniks, kui ta oma toitu valis. Hirmust pani ta selle kaane allapoole. Siis ta mõtles: „Mida põrgut!“ ja pani kaane ülespoole.

Kui ta laua juurde tagasi tuli, küsis keegi, kas McNeil oli gei. Ta küsis, miks ta seda teada tahtis. „Kui ta on gei, on ta erapooli,“ tuli vastuseks. Mu sõpra ajas marru mitte ainult selle vaate ebaõiglus, vaid kui otsekoheselt seda pakuti. Tal polnud aimugi, et heteroseksuaalsed võivad olla erapoolikud!

„Ärgu võtku teie võiduandi ükski, kes asjata oma lihalikus mõistuses hoopleb,“ öeldakse kogudusele Kolossas. Mõned selle liikmed olid hoogu sattunud, hakates äärmiselt pedantseks rituaalide ja rangelt askeetlikuks vaimulikes asjus. Otsustav oli nende usk Kristusesse.

Teised võivad tõsta kära meile meeldiva soo üle ja kahelda meie „erapooletuses“, kui me ütleme, et see ei tee tühjaks meie usku Kristusesse. Meie aga oleme asjatundlikumad oma kogemusest kõnelema, mitte nemad. Meie oleme eksperdid.

Jumal, anna mulle kindlust kõnelda oma kogemusest ja kahelda teiste erapooletuses.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994