Leping - 08. aprill

Aga Naaman sai vihaseks ja läks ära ning ütles: "Vaata, ma mõtlesin, et ta tuleb kindlasti ise välja mu juurde ja seisab siin ning hüüab Issanda, oma Jumala nime, viipab oma käega tema asupaiga poole ja parandab nõnda pidalitõve.“

2. Kuningate raamat 5:11

Naaman pahandab, et prohvet Eliisa lihtsalt saatis sõnumitooja, kes soovitas tal end pesta seitse korda Jordani jõe vees, et paraneda nahahaigusest. Miks ta ei viibutanud võlukeppi, imestab Naaman. Tema teenijad ütlevad, et kui Naaman oleks pidanud tegema midagi ebatavalist, oleks ta seda teinud, ning veenavad teda järgima lihtsaid juhiseid. „Tema ihu paranes väikese poisi ihu sarnaseks ja ta sai puhtaks,“ (5:14) ütleb pühakiri.

Olgu tegemist meie vaimu-, meele- või ihutervisega - arvame sageli, et mida keerulisem ja kallim on protsess, seda suurem on meie võimalus terveneda. Me kas järgime keerukaid ravijuhiseid või oleme heitunud ega tee midagi.

Lihtsad asjad nagu palve, puhkus ja stressi vähendamine jäävad unarusse, kui me otsime guru, psühhiaatrit või asjatundjat, kes annaks meile lihtsate asemel keerulisi vastuseid. Otsides võlurit ei märka me enda ümber neid, kes pakuvad meile praktilist tuge ja juhatust. Otsides võlurohtu, mis parandaks meie hädad, ei viitsi me vaeva näha oma lahenduste loomisega.

Lase meil olla vastuvõtlikud neile, kes pakuvad meile paranemist, ükskõik kui tavaline või lihtne on nende palsam.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994