Leping - 09. aprill

"Kui Jumal on minuga ... kõigest, mis sa mulle annad, ma annan sulle täpselt kümnist."

1. Moosese raamat 28:20,22

Oh-jah, hakkab peale.

Piiblis on erinevat laadi lepinguid. Jumala ja inimkonna vaheline leping ei ole vastastikuline nagu need, mis on sõlmitud inimeste vahel. Meie lihtsalt ei saa olla Jumal. Jumal jagab meile õnnistusi. Meie omalt poolt anname seda, mis meil on. Selles on kõige iidsem ohverdamise mõte, esimeste viljade ära andmine Jumalale, kes hea meelega meile kõike jagab. Sedalaadi ohverdamist esineb paljudes kultuurides ja religioonides.

Selles loos pakub Jaakob Jumalale ühe kümnendiku – kümnise – kõigest, mida Jumal talle annab. Need, kes on kirikus üles kasvanud, on selle mõistega tuttavad. Minu vanemad, kes ei teeninud palju, andsid vaikselt kirikule ühe kümnendiku oma brutosissetulekust.

Kui geid ja lesbid toimiksid sama põhimõtte järgi, andes meie kogukonnakeskustele ja organisatsioonidele ühe kümnendiku tagasi sellest, mida need on meie heaks saavutanud, ei peaks need igal aastal pingutama oma eelarveid. Kui gei- ja lesbikristlased annaksid tagasi ühe kümnendiku sellest, mida nende kiriklikud võrgustikud on nende heaks saavutanud, oleks neil gruppidel vahendeid esitada väljakutseid kirikule suurel viisil.

Kui sina, Jumal, oled meiega, seisame me koos nende ettevõtmiste ja ühingutega, mis on meie heaks tegutsenud.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994