Passioon - 18. märts

Siis Sauli viha süttis põlema Joonatani vastu ja ta ütles temale: "Sina vastuhakkaja värdjas! Kas ma ei tea, et sa oled valinud Iisai poja häbiks enesele ja häbiks oma ema häbemele!

1. Saamueli 20:30

Deliila kasutas ära Simsoni saladust tema hävitamiseks. Kuningas Saul kasutas ära oma poja Joonatani kirglikku armastust Taaveti vastu („Iisai poeg“) tema solvamiseks ja tegi seda, et solvata ka Joonatani ema.

Meil kõigil on olnud taolisi kõige lähedasemaid inimesi, kes on kasutanud ära meie saladusi meie ründamiseks. Meil kõigil on olnud neid, keda me oleme pidanud oma pereliikmeteks, kes on solvanud meie kirglikku armastust meie oma soo või Jumala vastu.

Oma seminariaegsest kallimast lahku mineku aegu ütles ta mulle, et ma jooksen „nagu pede“. Kui ma kirjeldasin seda „solvangut“ teisele geisõbrale, ütles ta lihtsalt: „Ja siis? Mina mõtlesin, et kui ma olen gei, siis ükskõik, kuidas ma jooksen, teen ma seda nii, nagu jookseb geimees!“

Inimesed, kes teavad, kuidas astuda meie „konnasilmadele“, on need, kes on meile kõige lähedasemad. Nad astuvad meie „konnasilmadele“, rõhudes meie häbitundele. Häbistamine vaigistab, see ei muuda kunagi. Häbistamine alandab meid, mitte ei kutsu meid võtma vastutust. Palju meie usulisest kasvatusest on rajatud häbile.

Meid häbistavad meie perekond või meie kallim või sõber, kui me ei täida nende ootusi või ei allu nende kontrollile. Meie käitumise muutmiseks võib leiduda õigeid vahendeid, kuid häbistamine kõlbab pigem sobitamiseks kui muutmiseks.

Õpeta mulle, kuidas armastada ilma häbita ja armastada ilma häbistamata.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994