Passioon - 17. märts

Aga mina ütlen teile: Armastage oma vaenlasi ja palvetage nende eest, kes teid taga kiusavad, et te saaksite oma taevase Isa lasteks - tema laseb ju oma päikest tõusta kurjade ja heade üle ning vihma sadada õigete ja ülekohtuste peale!

Matteuse 5:44-45

Püha Patrick oli inglise noormees, kelle iirlased orjaks viisid. Kui ta jälle vabaks sai, läks ta tagasi Iirimaale evangeeliumi kuulutama, pöörates kähku kogu rahva.

Selline on armastus vaenlaste vastu, mida soovitab Jeesus. Me ei pruugi tunda armastust oma vastaste vastu, kuid me tegutseme armastusega, nagu Jumal saadab vihma ja päikesepaiste nii patustele kui pühakutele. Me palume parimat neile, kes meid taga kiusavad, sealhulgas ka pöördumist oma suhtumisest lesbidesse ja geidesse.

Mahatma Gandhi, suur India vaimulik juht, kutsus oma vastaseid „opositsiooniks“ selle asemel, et neid nimetada „vaenlasteks,“ vältimaks ebainimlikustamist. Me teame, kuidas me ise võitleme nende vastu, kes meid ebainimlikustavad.

Kui mulle esitatakse vaenulik küsimus või seisukoht, tean ma, et mu vastusel on vähe mõju inimesele, kes selle esitas. Aga parematel päevadel ma vastan nii leebelt kui võimalik nende pärast, kes on kuuldekaugusel ja võivad olla vastuvõtlikud. Selles, kuidas me vastame oma oponentide valesti suunatud kirele, ilmub meie kirg Jeesuse sõnade vastu.

Jeesus, õpeta mulle leebeid vastuseid ja heatahtlikku armastust kõigi nende jaoks, kes on meie vastu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994