Sünd - 05. detsember

"Rõõmusta, sa armuleidnu! Issand on sinuga!... Ära karda, Maarja, sest sa oled leidnud armu Jumala juures!"

"Õnnistatud oled sina naiste seas ja õnnistatud on sinu ihu vili!
 
Luuka 1:28,30,42
 
Sõltuvusravialaste raamatute autor ja töötubade juhataja John Bradshaw kasutab harjutust, milles väikeses rühmas kordamööda pakutakse kinnitust ringi keskel istujale, lausudes, mida me oleks pidanud kuulma siis, kui me sündisime, näiteks „Tere tulemast universumi!“ või „Ma olen nii rõõmus, et sa oled tüdruk/poiss!“
 
Piibel on täis õnnistusi, mida meiegi oleks pidanud kuulma oma sündimise hetkest saati. Kasutades pühakirjatsitaate, olen ma lasknud lesbi- ja geikristlastel kuulda niisuguseid kinnitavaid lauseid sarnase harjutuse abil. Nende andmine ja vastu võtmine kutsub esile pisaraid, rõõmu, rahuldust ja rahu.
 
Rõõmus üllatus tekib siis, kui mõni selline õnnistus oli algselt mõeldud teistele. Kaks tänast salmi on näide selle kohta. Mõlemad olid öeldud Maarjale, esimene ingel Gabrieli ja teine tema sugulase Eliisabeti poolt. Kui sinu nimi pannakse Maarja asemele ja „üsk“ öeldakse naistele ja „niuded“ meestele, võivad kinnitused saada isiklikeks. Nende kasutamine ei pea tingimata kinnitama meie reproduktiivseid võimeid, vaid pühitseda meie seksuaalsust.
 
Jumal on minuga! Õnnistatud on mu ihu vili!
 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994