Sünd - 06. detsember

See kõik on aga sünnitusvalude algus.

Matteuse 24:8

Me ju teame, et kogu loodu ägab üheskoos sünnitusvaludes tänini; ent mitte üksnes loodu, vaid needki, kellel on Vaimu esmaand, ka meie ise ägame iseenestes, oodates lapseõigust, oma ihu lunastust.

Roomlastele 8:22-23
 
Jeesus Matteuse evangeeliumis ja Paulus kirjas roomlastele võrdlevad aegade täiust sünnitusvaludes naisega. Metafoor on tabav, sest sünnitused tekitavad valu ja ahastust, kuid lõpevad sündimise rõõmuga.
 
Jeesuse jaoks oli aeg lähedal ning selle tunnuseks geofüüsilised ja poliitilised segadused ning usklike tagakiusamine. Pauluse jaoks oli sünnitus protsess, mis vabastab maailma ja meie ihud „kaduvuse orjusest“ „kirkuse vabadusse“ (8:21).
 
Mõtle ajale, mil armusid esimest korda: kui imeline ja kui kohutav see oli! Midagi imelist oli toimunud ning siiski sa ootasid millegi veelgi imelisema toimumist. See kehtib ka usu kohta. Jumalasse uskumine on imeline, siiski arvab aga usuinimene, et see on alles algus.
 
Neid imelisi ja kohutavaid tundeid kirjeldavad Jeesus ja Paulus „sünnitusvaludena“. Nad meenutavad meile, et midagi on veel tulemas. Oota ja vaata.

Õnnista meid sünnitusvalude ahastuses ja sündimise rõõmus!
 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994