Sünd - 04. detsember

Oh, et sa ometi
käristaksid taevad lõhki
ja tuleksid alla…

Jesaja 64:1

Lapsena nõudis üks gei sõber tõestust Jumala olemasolu kohta. Ta nägi seinal laiku ja palvetas, et kui Jumal on olemas, siis see laik kaoks tema pöidla all. See kadus. Siis ta vaatas oma pöialt ja nägi selle otsas laiaks litsutud putukat. Ta murdis pead, mida sellest juhtumist järeldada.
 
Täiskasvanuna nägin ma oma pahkluul laiku, mis paistis nagu AIDS-ist tekkiva vähi kolle. See oli enne, kui ma olin teinud oma HIV testi ja ma kartsin kõige halvemat. Ma olin duši all ja palusin Jumalat, et see pestes ära kaoks. Ma panin oma pöidla selle peale ja see kadus. Tänasin Jumalat.
 
Teistel on vähilaigud, mis ei kao ära. Nende eest jagan ma Jesaja kärsitust Jumalaga: „Oh, et sa ometi käristaksid taevad lõhki ja tuleksid alla!“ Teised geid ja lesbid on anunud Jumala läheduse eest samasuguse kärsitusega.
 
Jeesuse rahvas oli tema sündimise aegu lasknud kuuldavale samasuguseid appihüüdeid. Roomlaste poolt rõhututena otsisid nad vabastajat. Jumala soosingus kaheldes nad roidusid. „Kui kaua, Issand?“ halasid nad meeleheites.
 
Simone Weil kirjutas oma „Vaimulikus eluloos“ (Spiritual Autobiography): „Lootusrikas ootamine on vaimuliku elu alus.“ Kui tal on õigus, siis oleme sügavalt vaimulik rahvas, kui lootusrikkalt ootame, et Jumal raviks välja vihkamise ja ilmutaks, kuidas ravida AIDS-i.

Oh, et sa ometi käristaksid taevad lõhki ja tuleksid alla!
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994