Riiklus - 13. november

Ja Jeesus ütles: "Millega võiksime võrrelda Jumala riiki või millise tähendamissõnaga teda kujutaksime? Sinepiivakesega, mis on, kui see külvatakse maha, väiksem kõigist seemneist maa peal. Ent kui see on külvatud, siis see sirgub ja kasvab suuremaks kõigist taimedest aias ja ajab suured oksad, nii et taeva linnud võivad teha pesa selle varjus."

Markuse 4:30-32

West Park’i Presbüterlik Kirik New York’is ei ole „kõrgetorniline“ kirik ses mõttes, et sel oleks suur ja mõjuvõimas kogudus. Siiski sai ülemaalise kiriku geide mitteordineerimise poliitika hülgamine koguduse poolt sinepiivakeseks ülekiriklikule liikumisele. Teised kirikud võtsid vastu otsuseid, mis väljendasid nende toetust lesbide ja geide täieõiguslikkusele kirikus ja nende soovile mõista paremini meie probleeme.

Sarnased liikumised algasid ka teistes konfessioonides. Üleriikliku Kirikute Nõukogu ase-peasekretär Eileen Lindner täheldas, et kui ühineksid traditsiooniliste kirikute kõik kogudused, kes meid vastu võtavad, siis moodustaksid nad konfessiooni, mis oleks suurem kui Metropolitan Community Church.

Ameerika kirikuajaloo doktor Lindner usub, et kiriku tulevik võibki olla ülekonfessionaalsetes ühendustes, mis on rajatud üksmeelele ja tegevustele ühise ajaloo asemel.

Vastupanu sinepiivake võib kasvatada oksi, milles me võime teha pesa Jumala riigis.

Õnnista oma sinepiivakeste oksi, Kosmiline Aednik, kui need sirutuvad Sinu riigi valguse poole.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994