Riiklus - 14. november

Ja Jeesus ütles taas: "Millega ma võrdleksin Jumala riiki? See on haputaigna sarnane, mille naine võttis ja segas kolme vaka jahu sekka, kuni kõik läks hapnema."

Luuka 13:20-21

Mind kutsuti kõnelema lesbide ja geide probleemidest valdavalt heteroseksuaalse liikmeskonnaga eeslinna kirikusse St. Pauli lähedal Minnesotas. Sel pühapäeval veidi enne jutlust võttis kogudus vastu uusi liikmeid: kuus noort heteroseksuaalset perekonda väikeste lastega. Mainisin hiljem ühele pastorile, et homoseksuaalsusest kõnelemine tundus selles kontekstis imelik. Ma sain teada, et kaks peret ühinesid kogudusega seetõttu, et nad lahkusid teisest kirikust südalinnas, kui see vallandas pastori lesbiks olemise tõttu. Nad tahtsid, et nende lapsed kasvaksid üles vastuvõtlikumas keskkonnas.

Me oleme nagu haputaigen, mille naine Jeesuse tähendamissõnas pani leivapätsi sisse. Me teeme oma kohalolekuga kiriku valgemaks, aidates tal sirguda endast suuremaks, nagu haputaigen kergitab leiba. Me laiendame Jumala riiki üle oma väiksearvulisuse, aidates sel saada leivaks maailmale, nii et kõigil oleks küllalt.

Õnnista oma Ihu kerkimist, Jeesus Kristus, et me võiks toita Jumala riiki.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994