Riiklus - 12. november

Taevariik on põllusse peidetud aarde sarnane, mille inimene leidis ja peitis jälle. Ta läks rõõmuga ja müüs ära kõik, mis tal oli, ning ostis selle põllu. Veel on taevariik kaupmehe sarnane, kes otsis ilusaid pärleid.

Matteuse 13:44-45

Dialoogis, mille ma kirjutasin jumalateenistuse jaoks, pakutakse Kilroy nimelisele geile tema kaitseingli poolt „Investeeringute teejuhti“. Kilroy panustas palju oma vaba aega ja raha oma välimusele ja meelelahutusele. Ta kulutas rohkem pühapäevasele lõunasöögile, kui ta pani korjanduskasti. Kilroy kaitseingel hoiatas teda, et kui ta oma eelistusi ümber ei korralda, hakkab taevas talle paistma nagu põrgu.

Kuigi raha pole meie ainus vara, näitab selle kulutamine, mida me usume olevat elutähtsa. Aastate jooksul sai mulle selgeks, et gei-positiivse eelarverea tekitamine kiriku eelarvesse oli kiriku liikmete ja juhtide jaoks otsustav Jumala riigi kõikehõlmavuse „omandamisel“.

See on tõsi ka meie jaoks. Mind Houstonis võõrustanud abielupaar selgitas, et kui nad hakkasid teadlikumalt oma kirikut toetama, otsustasid nad oma suure maja ära müüa ja leida väiksema ning odavama. Nad leidsid väiksema väärtusega maja, mis oli mitmel moel parem, kui see, mis nad maha müüsid! Ja raha, mis nad kunagi kulutasid priiskavate pidude korraldamiseks, aitas neil pakkuda osadust lesbi- ja geikristlastele.

Vaim, juhata meid meie loobumistes ja panustamistes kajastama Sinu riigi olemust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994