Osadus - 25. oktoober

„Jah, kes iganes annab teile juua kas või karikatäie vett, sellepärast et te olete Kristuse omad, tõesti, ma ütlen teile, ta ei jää oma palgast ilma!“
Markuse 9:41
Enne Atlanta geiparaadil osalemist hoiatati mind teele jääva baptistikiriku eest. Ühel aastal olid kirikust väljunud jumalakummardajad karjunud piiblisalme marssijate suunas. Järgmisel aastal kandsid mõned geivastaseid plakateid, kuid metodistikirik teisel pool tänavat korraldas vastudemonstratsiooni, öeldes marssijatele, et nad on sellesse kirikusse teretulnud.
Nüüd kui möödusime sellest vasakule jäävast baptistikirikust, nägime politseid koos vaimulikega istumas kiriku trepil justkui kaitsmas kiriku uksi. Kogudus oli varakult laiali saadetud.
Paremal käel jagas metodistikirik marssijatele topsidega vett ja tervitas meid soojalt. „Kes iganes annab teile juua kas või karikatäie vett, sellepärast et te olete Kristuse omad, ta ei jää oma palgast ilma,“ ütles Jeesus. Meie puhul ei teatud, kas kanname endas Kristuse sarnasust, kuid need kristlased nägid Kristust meis. Nende palk oli see, et meie nägime Kristust neis.
Kristus Jeesus, tänan, et muutsid vee veiniks pride'i päeva osaduses!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994