Osadus - 21. oktoober

Teie süda ärgu ehmugu! Uskuge Jumalasse ja uskuge minusse! …Ja kui ma olen läinud ja teile aseme valmistanud, tulen ma jälle tagasi ja võtan teid kaasa enese juurde, et teiegi oleksite seal, kus olen mina. 

Johannese 14:1-3

Need meie seas, kes on kolinud oma kallimaga ühisesse kodusse, aimavad, milline võib kord olla elu Jumala juures. Me teame ka seda, et kui me armastame, siis ühiselt loodud kodu välimus ja sisu pole üldse nii tähtis, kui kallimaga koos olemine.

Üks minu gei sõber, kes teenis vaimulikuna Apalatši mäestiku maakirikus, jutustas loo sellest, kuidas tema naaberpastor polnud rahul Johannese 14:2 tõlkega: „Minu Isa majas on palju eluasemeid“ (ingliskeelses tõlkes on „eluasemete“ asemel sõna „tube“). Mu sõber kaitses tõlkijaid väites, et kreekakeelses algtekstis on selline sõna. Külavaimulik aga vastas: „Kas sa mõtled, et kunagi pärast kõike, mida need head inimesed siin maa peal on läbi elanud, peavad nad ükskord taevasse minnes leppima ainult üheainsa toaga?“

Osa meist on tundnud end õnnistatuna vaid ühe toaga, kus veeta mõni hinnaline hetk oma kallimaga. Ja kuigi me võime kujundada oma kodu hoolega ja maitsekalt, teame siiski, et inimesed, keda me armastame, teevad selle koduseks.

Nõnda on ka taevas.

Jeesus Kristus, hoia mu südant muretsemast, usaldades Jumalat ja usaldades Sind.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994