Osadus - 20. oktoober

Jeesus ütles talle: "Mina olen ülestõusmine ja elu. Kes minusse usub, see elab, isegi kui ta sureb. Ükski, kes elab ja usub minusse, ei sure alatiseks. Kas sa usud seda?"

Johannese 11:25-26

Mida me teeme täna lesbide ja geide heaks, elab meist kauem. Elame pärandis, mille jätame endast oma elualal, meie kultuuris, meie kirikus, Kristuses. Meie osadus ulatub mitte ainult nendeni, kes on läinud meie eel, vaid ka nendeni, kes järgnevad meile.

Mõned meist rahulduvad sellega. Teised meie hulgast tahavad rohkem, mingit isiklikku surematust. Seda sooviksin ma oma armsamaile isegi enam kui endale. Kui mina armastan neid niivõrd kirglikult, siis kindlasti Jumal armastab neid enam ja leiab võimaluse uuendada suhet nendega pärast surma. Meid on kutsutud usaldama Jumalat ja Jeesust.

Tänases kirjasõnas lohutas Jeesus Martat tema leinas Laatsaruse surma pärast, meenutades talle, et need, kes leiavad oma elu temas, ei sure alatiseks.
Tema, kes on meid armastanud olemisse ja armastanud meid väärilisteks, on usaldusväärne. Pole teist jumalat, keda ma usaldaksin surmaga silmitsi seistes.

Minu Jumal elus ja surmas, kutsu mind koos Laatsarusega surmast uuendatud osadusse Sinuga Kristuse läbi oma Vaimus.

 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994