Kutsumine - 25. september

Peetrus ütles talle: "Mitte mingil juhul ei pese sina mu jalgu!" Jeesus vastas talle: "Kui mina sind ei pese, siis ei ole sul osa minuga."

Johannese 13:8

Olles puhkusel Pendle Hilli kveekerite keskuses Philadelphia lähedal, kohtasin ma Lyle Jenksi. Lyle oli väga huvitatud minu tööst geide ja lesbidega Pennsylvania Ülikoolis. Õhtul hiljem küsis ta, kas ta tohiks pesta minu jalgu meie vaimuliku sõpruse sakramendina.

Ma ei arvanud, et see minu sisemust nii sügavalt liigutab. Kogemuse meelelisust tõstis selle vaimulik taotlus. Ma tundsin armastust ja hoolitsust viisil, mida üksnes vaimulik või ainult meeleline kontakt poleks kunagi saavutanud. Ma tundsin tahtmist pesta ka tema jalgu ja me oleme jäänud siiani seotuks, hoides ühendust kõik need aastad.

Jeesuse päevil tegid tolmused teed jalapesu külalislahkuse esimeseks seaduseks. See oli meeleline nauding vaimulikul eesmärgil. Tahtmisega pesta oma jüngrite jalgu väljendab Jeesus soovi meid puudutada nii sügavalt nagu Jumal inimihus, siduda end meiega intiimselt ja olla sõbrad.

„Issand, ära siis pese üksnes mu jalgu, vaid ka käsi ja pead!“ (13:9)

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994