Kutsumine - 24. september

Mina olen tulnud, et neil oleks elu, ja oleks seda ülirohkesti.

Johannese 10:10

Jeesus ütles, et tuli selleks, et meil oleks külluslik elu.

Kristlikku elu esitati mulle tavaliselt kui kohustust, vastutust ja kainust. Kristlased "ei pannud pidu püsti". Kui teised pidutsesid vana-aasta õhtul, siis meie palvetasime uude aastasse. Kui teised nädalavahetusel reisisid. Hoidsid kohustused kirkus meid kodus. Kui teised kirikud vähemalt pakkusid armulaual ehtsat leiba ja veini, siis meie saime oblaate ja viinamarjamahla.

Ja ikkagi, isegi selliste piirangutega oli kõiges selles mingi nauding.

Ma kirjutasin artikli pealkirjaga "Vaimulikud naudingud" ühele AIDSi asutuse uudiskirjale, julgustades lugejaid kasutama oma vaimulikke ressursse. Paraku pani toimetaja sellele pealkirjaks "Vaimulik lohutus AIDSi ajal". Vahel me mõtleme vaimulikkusest viimase lohutuse võimalusena küllusliku elu esimese võimaluse ehk naudingu asemel.

Minu viimase raamatu, "Kapist välja Jumala ees," (Coming out to God) paar presbüterliku kirjastaja avaldamiseelset lugejat kahtlesid naudingu kui vaimuliku hüve kasutamises. Kuid mu palveelu on nauditav, sest muidu ma ei teeks seda. Isegi vaoshoitud Westminsteri Katekismus ütleb, et meie peamine eesmärk on austada Jumalat ja nautida Jumalat igavesti.

Rahulda mind, meelelise loodu Jumal! Hellita mind eluga oma läheduses!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994