Pühadus - 24. august

Tõesti, ma ütlen teile: Soodoma- ja Gomorramaal on kohtupäeval hõlpsam põli kui sellel linnal!

Matteuse 10:15

Soodoma ja Gomorra pattu hakati seostama seksuaalsusega sajandeid pärast Kristust. Jeesus kasutab neid linnu mitmel korral võrdluseks linnadega, kus keelduti vastu võtmast tema jüngreid või sõnumit. Üsna selgelt uskus ta, et Soodoma ja Gomorra patt oli külalislahkuse puudumine.

Laiemas mõttes kutsutakse kirikut aru andma külalislahkuse puudumisest Jeesuse lesbidest ja geidest jüngrite vastu. Ja talle pannakse süüks, et ta pole vastu võtnud meie sõnumit spirituaal-seksuaalsest terviklikkusest.

Ja gei- ning lesbikogukonna külalislahkust tõstetakse esile kui head eeskuju: kõrva, mis on valmis kuulama kellegi muret; käsi, mis on välja sirutatud pakkuma lohutavat embust; kodu, mis on avatud neile, kel on vaja kohta, kus olla; õhtusöök, kuhu ei jäetud kutsumata neid, kes, olid leinas või mures; keskus, kus aidati kodutuid noori sõltumata nende seksuaalsest orientatsioonist; teenistus, mis laiendas oma tegevust kõigile kogukondadele, kus on AIDS; kogudus, mis rõõmuga tervitas kogu seksuaalsuste spektrit.

Meie külalislahkuse puudumise üle mõistetakse ka kohut. Vaadake ette.

Jumal, kõik, kes on mulle võõrad, olgu mulle nagu Kristus.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994