Pühadus - 25. august

Ja Issand rääkis Moosesega, öeldes: "Käsi Iisraeli lapsi, et nad saadaksid leerist ära kõik pidalitõbised ja kõik, kellel on voolus, ja kõik, kes on roojased surnu pärast! Saatke ära niihästi meesterahvas kui naisterahvas; saatke nad väljapoole leeri, et nad ei roojastaks oma leeri, kus mina elan nende keskel!"

4. Moosese raamat 5:1-3

Ettepanekud HIV haigusega inimesed karantiini panna, on tulnud hirmunud, rumalate ja sageli vihkavate inimeste poolt, kellest paljud väidavad end olevat Kristuse järgijad. Praegu on üldiselt teada, et tavalise elanikkonna hulgas on palju suurem nakkuste oht AIDSi haigetele kui vastupidi. Ainult hirm ja jõhker rumalus hoiavad ikka mõnd inimest eemal.

Pühadus ei ole enda eraldamine teistest sel viisil. Muistsed heebrealased saatsid haiged enda juurest minema, sest nad ei teadnud ühtki teist teed. Jeesus aga läks pidalitõbiste juurde, teda puudutas veritõbine naine, ta puudutas pimeda silmi ja äratas üles surnu. Jeesus muutis muistset teguviisi, kutsudes meid järgima.

Üks sõber ütles mulle kunagi, et kui tal oleks AIDS, tahaks ta elada üksi kilemullis, et kaitsta end juhuslike nakkuste eest. Kui hiljem tema HIV antikehade test osutus positiivseks, ümbritses ta selle asemel ennast saladuse nähtamatu mulliga.

Eraldatus, olgu kirikus, geigetos, kapis või koguni haiguses, mis annab küll turvalisuse, ei tee meid pühaks.

Hoia mind inimesi oma elus turvalisuse nimel karantiini panemast.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994