Pühadus - 22. august

Seepärast on Jumal nad andnud häbitute kirgede kätte: nende naised on ju vahetanud loomuliku vahekorra loomuvastasega, nõndasamuti ka mehed, loobudes loomulikust vahekorrast naisega, on oma tungis süttinud üksteise vastu - mees on teinud mehega nurjatust - ja on seega iseenestes saanud kätte paratamatu palga oma eksimuse eest.

Roomalstele 1:26-27

Kui me kunagi avastasime, et oleme geid, oleks enamus meist tõenäoliselt tahtnud leida taevast vahetuspunkti, kus oma loomulikku homoseksuaalset orientatsiooni vahetada heteroseksuaalse vastu. Elu oleks palju kergem.

Paulus ja piiblikirjutajad ei olnud teadlikud tänapäevasest vahetegemisest seksuaalse orientatsiooni ja seksuaalse käitumise vahel. Nagu paljud heteroseksuaalsed inimesed tänapäeval, eeldasid nad, et igaüks on sündinud nagu nemad ning homoseksuaalseks käitumiseks on vaja mingit valikut, mis vastandub inimese loomulikule kalduvusele.

Paulus seostas selle nähtuse ebajumalakummardamisega. Mida meil siis tuleks arvata kristlastest, kes on lesbid, geid või biseksuaalsed? Ilmselt Paulus eksib. Mõistus ja kogemus (ja nende vili teadus) räägivad tema arusaamise vastu.

Veidral kombel Pauluse enda õpetus räägib tema hinnangule vastu. Tema kiri roomlastele on pühendatud põhimõttele, et me ei saa pühaks mitte mugandumise, vaid usu läbi Jeesusesse Kristusesse. Meid ei päästa mitte heteroseksuaalne käitumine, vaid ainult Kristuse järgimine.

Kristus Jeesus, anna meile usku järgida sind, mitte heteroseksuaalsuse jumalat.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994