Pühadus - 21. august

Ära maga meesterahva juures, nagu magatakse naise juures: see on jäledus! [---] Kui mees magab mehega, nagu magatakse naise juures, siis on nad mõlemad teinud jäledust; neid karistatagu surmaga, nende peal on veresüü!

3. Moosese raamat 18:22, 20:13

Vähe on öelda, et Jumala Sõna leidmine nendes sõnades on meile erakordselt rakse. Kuid vaimulikud põhimõtted, mis on nende eksliku rakendamise aluseks, võivad siiski olla meie jaoks tõsi. Pühadusseadus, mille osa on tänased kirjakohad, pidas lahutatust ja rikkumatust pühaduse eesmärkideks.

Lahutatus nõuab, et meie kirik lahutaks end ümbritseva kultuuri homofoobiast ja fanatismist.

Meie kiriku rikkumatus nõuab, et me kahtleks taolistes seadustes nagu see 3. Moosese raamatus, mille aluseks on muistse Iisraeli maailmavaade ja mille järgi on olemas loodu kategooriad, mida ei tohi kokku segada. Kui kirik ei praktiseeri enam koššerseadusi ja segab kokku erinevat liiki toite igal kiriklikul söömaajal, siis ei saa kirik siduda meid, kes „segame asju kokku“ seksuaalselt.

Kristlik rikkumatus nõuab, et me paneksime Kristuse segusse ja meenutaksime, et käsk on tehtud meie, mitte meie käsu jaoks. Selline rikkumatus nõuab, et igaüks, kes tunnistab Jeesust kui Issandat, on kirikusse teretulnud.

Jeesus, juhtigu Sinu Sõna meie Piibli sõnade lugemist.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994