Kogudusetelk - 26. juuli

Sind ma armastan südamest,
Issand, mu vägi!
Issand on mu kalju,
mu mäelinnus ja mu päästja;
mu Jumal on mu kalju,
kus ma pelgupaika otsin.

Psalm 18:2

Üks lesbist linnaplaneerija ütles mulle kunagi, et kui tal tuleks kavandada kirik meie kogukonnale, teeks ta selle kivist ja teeks nii, et see paistab tugev. „Me kogeme oma elus nii palju ajutist, meil on vaja midagi, mille peale võime kindlad olla,“ ütles ta.

Kui ma nõustan kogudust gei- ja lesbikogukonna teenimise alustamisel, julgustan ma neid kavandama kindlat programmi, mis peab vastu teatud aja, ning palkama kedagi, kel oleks vastupidavust. Kui me saame aru, et me võime sellega arvestada, hakkame me viimaks selles osalema.

Nagu psalmist, vajame me kindlaid, usaldusväärseid „kaljusid“ oma elus, et me julgeksime siin olla.

Kaljusid sõna otseses mõttes. Retriidi ajal viis mu uus geisõber mind oma lemmikrajale sealsamas lähedal rahvuspargis. Meie sihtpunkt oli kalju mägijärve kaldal. Sellel kaljul, ütles ta mulle, on ta sageli Jumalale välja valanud oma südame ja hinge. Kui me istusime krõpse ja värskeid küpsiseid süües, vahetasime lugusid oma spirituaalsetest seksuaalsetest võitlustest. Kalju oli mugav ja tundus sõbralik. See ei raputanud meid maha ega pannud pahaks midagi, mis me ütlesime.

Ma sain aru, miks psalmist võrdles Jumalat kaljuga.

Ma armastan sind, Jumal, mu kalju, mu tugevus ja mu päästja.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994