Kogudusetelk - 25. juuli

Ma ei jäta teid orbudeks, ma tulen teie juurde. Veel pisut aega, ja maailm ei näe mind enam, aga teie näete mind, sest mina elan ja ka teie peate elama.

Johannese evangeelium 14:18-19

Johannes, jünger, „keda Jeesus armastas“, tutvustab Jeesust väga õrnalt. Kuna evangeelium on neljast kirjutatust viimane, on Jeesus mõtisklev. Kuna Johannes oli visionäär, on Jeesus müstiline. Kuna Johannes pidas faktidest olulisemaks usku, on evangeeliumis olulisem kairos, aegade täius, kui chronos, kronoloogia.

Müstiline ja õrn, mõtisklev usu Jeesus lohutab meid: „Ma ei jäta teid orbudeks, ma tulen teie juurde.“ Selle pärast maailm ei suuda teda näha, ent usuinimesed suudavad .

Kuidas saame parema nägemuse Jeesusest?

Me kasutame samu teid, mida kallima tundma õppimisel. Alustame kõnelemisest, mõtiskleme Kristuse sõnade üle pühakirjas. Siis puudutame, lähenedes Kristuse ihule temasse uskujates ja võõrastes. Palvetame üheskoos, vaikselt ja sõnadega, võttes vastu Kristuse ligioleku ja olles ise Kristuse vaimu ligi. Hakkame usaldama Kristuse armastust, mis ütleb: „sest mina elan ja ka teie peate elama.“ Siis tunneme Kristuse embuses Jumala õrnust.

Kristus Jeesus, lase mul avada oma teadvus sinu õrnale, ent kirglikule embusele, et ma võin tunda Jumala armastust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994