Vabastus - 07. juuni

 

Ja Issand ütles Moosesele: "Vaata, ma panen sind vaaraole jumalaks
ja su vend Aaron olgu sulle prohvetiks."

2. Moosese raamat 7:1

Paljud, kes on saanud vabadusvõitlejateks gei-lesbikogukonnas, „juhtusid“ olema õigel ajal õiges kohas. Nad polnud päris kindlad, kas nemad on parim valik ja meie kogukonda oli raske juhtida. Kui nad taotlesid aktsepteerimist kirikus ja ühiskonnas, kogesid nad vastupanu, mis tegi elu meile kõigile raskemaks.

Mooses ei tundnud end olevat valmis vabadusvõitleja ülesandeks. Ta põgenes kõrbe, sest oli tapnud egiptlase, kes peksis tema heebrealasest kaaslast. Tal ei olnud ametlikke volitusi ja ta oli kehv kõnemees. Iisraellasi oli raske juhtida. Vaarao osutas vastupanu ja tegi heebrealaste elu raskemaks. Nad nurisesid ja Mooses väljendas Jumalale oma kahtlusi.

Jumal aga andis talle jõudu, tehes ta „Jumala taoliseks“ võimsale ja hirmuäratavale vaarao võimule. Jumaliku innuga kirg õiguse järele annab jõudu. Vaimulik kirg poliitilise võimu vastu.

Mõned inimesed kahtlesid, kui ma kasutasin seda kirjakohta töötoa harjutuses, tõrkudes võimu kasutamisest võimu vastu. Kuid üks kirikumees, kes töötas korporatiivse vastutuse alal, andis mulle kunagi ammu ühe väärt mõtte. „Enne ma mõtlesin, et meie kutsumus on loobuda võimust nagu Kristus,“ ütles ta. „Nüüd ma usun, et tänapäeva kristlane on kutsutud ohverdama täiesti teisel viisil: kasutama võimu vastutustundlikult õiguse taotlemiseks.“

Jumal, tee meid jõulisteks sinu kires meie vabastuse eest!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994