Vabastus - 08. juuni

Ka minul on mõistus nagu teil,
ma ei jää teist maha.

Iiob 12:3

Soofar võtab sõna Iiobi kannatuse kohta, süüdistades Iiobi arvatavat rumalust. Tema pilgu läbi ilmutavad „tarkuse saladused“ seda, kuivõrd eksinud Iiob on Jumalast. Iiob selles kirjakohas aga kinnitab oma mõistust, mis on samm vabanemise suunas.

Meie vastased võivad teha teadja nägu, otsekui oleks neil mingi salatarkus meie kohta. Nende pseudopiibellik ja pseudointellektuaalne tarkus on riietatud rumaluse ja eelarvamuse seguga. Meie endi mõistuse kinnitamine on vabastav.

Metodismi rajaja John Wesley uskus, et südametunnistusega kristlased kasutavad otsustamisel nelja kriteeriumi: pühakiri, traditsioon, mõistus ja kogemus. Teadus on mõistuse ja kogemuse segu.

Nii kogemust, kui ka selle vilja teadust – isegi piibliteadust – ei usalda paljud kristlased. Nad kardavad, et Piibel võib lahkuda kaotajana mistahes dialoogist. Kuid kogemus teeb Piiblist klassika – kirjapandud usuinimeste kogemused, mis on sarnased meie omadega tänapäeval. Ning teadus ja pühakiri annavad vastused erinevatele küsimustele selles, kui palju ja milleks. Teadus uurib protsessi, Piibel uurib tähendust.

Teadus annab vastuse selle kohta, kuidas meist said lesbid ja geid, meie usk ilmutab, miks me siin oleme.

Jumal, saada meile oma tarkus, et me bvüiksime tunda tõde.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994