Vabastus - 02. juuni

Issand, ole mulle armuline,
sest ma olen nõrkenud!
Tee mind terveks, Issand,
sest mu luud-liikmed on jahmunud!
Mu hing on väga jahmunud.
Aga sina, Issand, kui kaua veel?

Psalm 6:3-4

Lesbi, vägistatud oma endise kallima poolt. Gei teismeline, välja aetud oma pere kodust. Gei, teel oma auto poole, mille ümber seisavad peksjad. Lesbi, kapist välja kistud töökohal. Gei, saab teada, et tema T-rakkude hulk on kahanenud. Lesbi, saab rinnavähi diagnoosi. Fundamentalistlik kristlane ja lesbi, „ära neetud“ pühakirjaga.

Me „nõrkeme“ paljudel erinevatel viisidel, oodates Jahve päästet. Kui kaua, oh Jumal, enne kui vaibub nõmedus? Kui kaua, oh Jumal, enne kui lõpeb vägivald meie vastu? Kui kaua, oh Jumal, enne kui me tunneme end kindlalt oma töökohal? Kui kaua, oh Jumal, enne kui leitakse AIDSi ravi? Kui kaua, oh Jumal, enne kui ravitakse vähki? Kui kaua, oh Jumal, enne kui Piiblit kasutatakse lohutamiseks hirmutamise asemel?

„Pöördu, Issand, minu poole, vabasta mu hing,“ jätkab psalmist. Sõna-sõnalt seisab kirjas „päästa mu eluhingus,“ mis viitab eluhingusele, mille Jahve puhus esimesse inimesse.

Pöördu, oh Jahve, päästma meie elusid! Vabasta meid oma vankumatu armastuse pärast! Ainult elusana saame sind teenida ja kiita!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994