Vabastus - 03. juuni

Inimeste kartmine paneb püünise,
aga kes loodab Issanda peale, on kaitstud.

Õpetussõnad 29:25

Ma kardan paljusid asju, kuid minu „kapist välja vedamine“ ei ole nende hulgas. Sellest, kui ma kapist välja tulin, on nii palju aega möödunud, et ma ei mäleta enam halvavat hirmu, mis mul oli selle ees, et keegi saab aru või kahtlustab midagi.

Lesbi- ja geikristlaste töötoas vedasin ma kogemata kogu rühmale kapist välja ühe osaleja. Ma ei maininud tema nime ega seksuaalset identiteeti. Kuid püüdes olla toetav, mainisin ma tema tööd ja tööandjat, mõtlemata sellise paljastuse tagajärgedele antud kontekstis. Tema näoilme pani mind mõistma oma kohutavat viga. Mul läheb meelest, kui kohutav võib olla selline avaldus.

Palju aastaid pärast seda küsis üks vana sõber minult kirikus, kas ma olen öelnud vaimulikule, et ta on lesbi. Ma ütlesin, et ei ole, kuid tema ütles, et vaimulik olevat vihjanud, et sai seda teada minu kaudu. Siis meenus mulle, et vaimulik küsis tema kohta ja ma ütlesin, et sedasorti küsimusi peaks esitama talle endale. Tahtmatult olin ma avaldanud tõe. (Selle tulemusel õppisin ma, kuidas õiglaselt valetada taoliste pealetükkivate küsimuste peale.) Aastaid kandis see naine minu vastu vimma, mis oli sündinud paljastumise hirmust.

Lesbid tunnevad end eriti haavatavatena meeste poolt valitsetud maailmas. Me kõik kardame ja me vajame Jumala kaitset, mida võime usaldada.

Oma hirmus teiste ees aita mul usaldada sind, Kindel Sõber. Sina ei saada mind iial häbisse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994