Leping - 26. aprill

Otsekui trööstiks teid ema,
nõnda trööstin ma teid.

Jesaja 66:13

Täna ma soovin, et mu ema ei oleks mitme tuhande miili kaugusel. Ma tahaksin istuda temaga majatrepil ja rääkida oma äsjastest raskustest. Ma tean, et tal pole lahendusi, kuid võimalus talle rääkida kuidagi ikka aitaks.

Lapsena ma nautisin tema süles istumist - järelkaja ajast, mil tõmbasin tema rinda. Kui ta mind hoidis, tundsin end kindlalt. Arvatavasti on majatrepil istumine sellega samaväärne.

See, et Jumal võib mind nõnda lohutada, vihjab lähedusele Jumala lepingus minuga. See, et ma võin üldse seda ette kujutada, kõneleb lähedusest minu ema ja minu vahelises sidemes.

Üks geipreester rääkis mulle kunagi, et tema jaoks oli Jumal tema vanaema. Oma vanaema põlvel kuulis ta esimest korda Jumalast. Kuigi ta oli jätkanud õppides tundma karmimaid kujutisi Jumalast oma kiriku rüpes, oli ta otsustanud pöörduda tagasi oma vanaema Jumala leebe headuse juurde.

Mõned meist võivad kanda tarbetult üksnes meessoost Jumala koormat. Jumala kuju - imago dei - avastamiseks endas tasub üle vaadata kujutised Jumalast, mis meid koormavad või meid kannavad.

Ema Jumal, toida mind oma lohutava rinnaga, et ma võiksin juua sügava naudinguga sinu põlvedel lebades.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994