Sünd - 11. detsember

Mu lapsed, kelle pärast ma olen jälle lapsevaevas, kuni Kristus teie sees saab kuju!

Galaatlastele 4:19

Minu seljavigastus meenutas mulle, kuidas keha ühe osa probleem mõjutab kogu tervikut, põhjustades üleüldise haigeoleku. Mõtlesin mehele, kes on alati olnud kärme kurtma oma valusid ja vaevu, kuid on elanud kauem kui tema naine, kes tema eest hoolitses, ja kes nüüd sõltub tütrest, kes kuulub kas kaassõltlaste või kaastundlike kategooriasse, olenevalt sellest, kes teda kutsub. Tütar on ise olnud raskelt haige, kuid isa jätkab oma fantoomvaevadega.
 
Minu meel põikas tema ja mu enda kehalt Kristuse Ihule - kirikule. Kuigi see on tekitanud tõelist valu oma lesbi-, gei- ja biseksuaalsetele liikmetele, kaitseb see neid liikmeid, kes on vaimulikud hüpohondrikud: neid, kes väidavad, et nad saavad haiget, kui meid kiriku poolt vastu võetakse. See paistab mulle rohkem kaassõltuvuse kui kaastundena.
 
Valu, mis põhjustab kiriku haigeolekut, on vääralt diagnoositud homoseksuaalsuseks, kuna tegelikult on see sünnitusvalu: Kristuse Ihu võtab veel kord kuju kiriku üsas: ihu, milles on ka lesbi-, gei- ja biseksuaalsed liikmed.

Kristus, sünni veel üks kord meie sees!
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994