Sünd - 10. detsember

Kuid tuleb tund ja see ongi juba käes, et tõelised kummardajad kummardavad Isa vaimus ja tões, sest Isa otsib neid, kes teda nõnda kummardavad.

Johannese 4:23

„Kuni me ei taasta teoloogiat kui vaimustatud, kirglikku, loomingulist, hingekosutavat, vapustavat ja arukat ammendamatu Jumala uurimist, pole meil õigust nõuda ilmaliku maailma huvi või tähelepanu.“
 
Enamus meist ilmselt nõustuks Elizabeth Templetoni arvamusega, mida tsiteeritakse Joan Pulsi raamatus „Südamed seatud palverännakule.“ Joseph Campbell arvas, et kahekümnenda sajandi kiriku viga oli kristluse taandamine moraaliks. Minu arust mõned meist teevad samasuguse vea, taandades seda õiglusele.
 
Ma saan nüüd paremini aru, mis varem oli mulle mõistatus: miks endast lugupidavad geimehed ja lesbid, kel on võimalus valida, eelistavad vahel jumalateenistusi kogudustes, kes neid ei avalikult vastu ei võta neile, kes võtavad. Need, kes meid vastu võtavad, keskenduvad sageli õiglusele palve, sakramentide ja müstiliste ning esteetiliste usu ilmingute arvel.
 
Ma usun, et teenida Jumalat „tões ja vaimus“ tähendab teenida vaimustunut ja kehastunut, anda tänu ja tuua õiglust.

Jumal, rõõmusta meid oma kiituse ja teenimise Vaimuga!
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994